W naszej Glince materiał ścierny został dobrany w taki sposób aby usunąć maksymalnie dużo zanieczyszczeń powodując jednocześnie jak najmniejsze ślady na lakierze. Chcą zminimalizować negatywne skutki podczas pracy glinką, zamocz ją w ciepłej wodzie na około minutę.
Glinka do lakieru to polibuten z dodatkiem materiału ściernego, zadaniem glinki jest dogłębne oczyszczenie lakieru z zanieczyszczeń niemożliwych do usunięcia codziennym myciem.
Z pewnością spotkaliście się przeszukujac czeluście internetu glinki podzielone ze względu na poziom agresywności. My poszliśmy krok dalej i proponujemy jeden rodzaj ułatwiając Wam zadanie.
Twardość glinki a co za tym idzie poziom agresywności regulujemy temperatura.
Zimna glinka to twardy materiał o wysokiej skuteczności, ogrzana miękka i delikatna.
Twarda glinka jest bardziej skuteczna jednak jej zastosowanie polecamy wyłącznie w momencie kiedy planujemy korekcję lakieru.
Glinkowanie lakieru wykonać należy 2 razy w roku wiosna oraz jesienią.
Jak użyć?
Glinkę 100g dzielimy conajmniej na 2 części. Jedna cześć ugniatamy tworząc placek. Musimy przygotować poślizg pod glinkę, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Quick Detailera rozcienczonego 1:10 z wodą lub dedykowanego środka. Ostatnią i najtańsza opcja jest stworzenie roztworu kilku kropel szamponu z wodą.
Glinkujemy.
Na umyty samochód pryskamy poślizgiem z atomizera i wykonujemy ruchy krzyżowe, pracujemy na 1 elemencie, stałe kontrolując poziom wyłapanych zabrudzeń.
Kiedy stwierdzimy ze glinka jest mocno zanieczyszczona ugniatamy ją przez kilka chwil aż do uzyskania jednolitego czystego koloru i kontynuujemy pracę. Po wyczyszczeniu panelu spłukujemy go woda i wycieramy do sucha.
Analogicznie pracujemy na pozostałych elementach.
Uwaga.
Upusciles glinkę? Niestety ale nadaje się ona wyłącznie do kosza!